Psihiatrs nosauca septiņas patiesas depresijas pazīmes

Depresija var izpausties dažādos veidos. Kāds vispirms pmana sevī apātiju, apetītes zudumu un miega traucējumus. Kāds, gluži pretēji, sāk ēst vairāk, bet nesaņem no ēdiena nekādu baudu, un kopumā jūtas noguris, pat ja diena ir tikko sākusies

Kādiem depresijas simptomiem jāpievērš īpaša uzmanība?

1. Izmisuma sajūta, nepārtrauktas skumjas, apātija un nogurums.

Pie šādas depresijas pazīmes var būt gan psihomotorisks uzbudinājums, gan arī vispārēja reakciju kavēšanās. Daži cilvēki nevar raudāt, pat neskatoties uz notikušajām bēdām, daži, gluži pretēji, raud pat visnenozīmīgāko iemeslu dēļ, izjūtot situāciju bezcerību un nespēju tās ietekmēt.

2. Intereses zudums vaļaspriekiem, darbam, intereses trūkums visam jaunam.

Ierastās un iecienītākās nodarbes vairs nesagādā prieku, un bieži vien jūs pat nevēlaties tās sākt. Cilvēkam ir jāpieliek lielas pūles, lai tikai sāktu darīt kaut ko, kas iepriekš sniedza pozitīvas emocijas.

3. Nespēja fokusēt uzmanību, koncentrēšanās grūtības, atmiņas traucējumi.

Tas ir viens no vissatraucošākajiem simptomiem, jo cilvēks aizmirst svarīgus sīkumus vai pieļauj nopietnas kļūdas darbā, kas var negatīvi ietekmēt viņa nākotni.

4. Problēmas ar miegu: bezmiegs, bieža pamošanās vai, gluži pretēji, pastāvīga vēlme gulēt. Pēc miega nav atpūtas un organisma atjaunošanās sajūtas.

Miega traucējumi ir viena no visizplatītākajām depresijas pazīmēm. Ilgtermiņā šī problēma rada problēmas ar somatisko veselību, jo organisms nepasēj atjaunoties, saasinās hroniskas slimības, samazinās imunitāte. Miega trūkums negatīvi ietekmē visas kognitīvās funkcijas, tāpēc psihiatri iesaka nekavēties ar vizīti pie ārsta, ja rodas šādas problēmas.

5. Problēmas ar apetīti: apetītes zudums un straujš svara zudums, vai otrādi – pārmērīgs ēdiena patēriņš un svara pieaugums.

Ēšanas traucējumi ir arī viens no biežākajiem depresijas pavadoņiem. Nespēja kontrolēt apēstā ēdiena daudzumu un straujš svara pieaugums, pie tam cilvēks nesaņem nekādu baudu no tā, ko apēd. Šī procesa negatīvie aspekti ir pilnīgs apetītes trūkums, nepatika pret ēdienu un straujš svara zudums. Uz šī fona var rasties problēmas ar gremošanas sistēmu, piemēram, aizcietējums un citi gremošanas traucējumi.

6. Pastāvīga trauksmes un uztraukuma fona sajūta, pat ja nav nekādu potenciāli bīstamu situāciju. Savu panākumu un sasniegumu noniecināšana.

Pastāvīga trauksme un ļaunākā sagaidīšana ir raksturīga cilvēkiem depresijas stāvoklī,, un var sākties panikas lēkmes. Hroniska stresa situācija negatīvi ietekmē cilvēka somatisko veselību.

7. Domas par pašnāvību.

Domas un vēl jo vairāk pašnāvības mēģinājumi ir viens no vissatraucošākajiem simptomiem, kas prasa tūlītēju vēršanos pie speciālista.

Kā saprast, vai man ir depresija?

Depresijas diagnosticēšana ir profesionāļu darbs, jums nevajadzētu pašam sevi diagnosticēt. Pirmkārt, jums ir jāvēršas pie psihiatra, kurš veiks detalizētu interviju, identificēs visus simptomus un novērtēs pacienta vispārējo stāvokli. Speciālists varēs nozīmēt papildu izmeklējumus, jo hronisks nogurums bieži vien ir citu iekšējo orgānu – piemēram, vairogdziedzera – darbības traucējumi vai arī hormonālās nelīdzsvarotības sekas organismā.

Ja šaubāties par to, vai jums ir jāgriežas pie speciālista, veiciet Ārona Beka testu (Beka depresijas skala). Tas aizņems dažas minūtes, taču sistēma ir diezgan precīza, lai noteiktu, vai jums ir kādas depresijas pazīmes. Ja tās pastāv, tas noteikti ir iemesls, lai vērstos pie ārsta.

Pierakstīties

    Scroll to Top