Medicīniskais pedikīrs: kas tas ir un kāpēc tas ir vajadzīgs?

Visas dienas garumā jūsu kājas ir pakļautas nopietnai slodzei, pat ja jūs vienkārši staigājat, un vēl jo vairāk, ja nodarbojaties ar sportu vai smagu fizisko darbu. No slodzes uz pēdām parādās varžacis, kāju pirkstos – tulznas, papēži kļūst raupji un pārklājas ar plaisām. Šīs problēmas lieliski atrisina medicīniskais pedikīrs. Tas ir procedūru komplekss, kura mērķis ir novērst problēmas un uzlabot kāju veselību, un tikai pēc tam risināt estētiskās problēmas. Medicīniskais pedikīrs neslēpj nepilnības, bet strādā ar problēmu cēloņiem un palīdz tos novērst.

Medicīniskais pedikīrs palīdz šādu problēmu gadījumā:

 • sēnīte vai nagu ieaugšana;
 • raupja āda, dziļas plaisas uz papēžiem;
 • Varžacs un tulznas;
 • pastiprināta svīšana;
 • pēdu pietūkums un iekaisums;
 • diabētiskā pēda – patoloģiskas izmaiņas pēdās pēc cukura diabēta;
 • pārmērīga kāju svīšana.

Kam ieteicams veikt medicīnisko pedikīru?

Īpaša uzmanība procedūrai ir jāpievērš:

 • cilvēkiem, kuri cieš no diabēta. Šīs diagnozes klātbūtnē tiek sistēmiski ietekmēta nervu sistēma, asinsvadi un artērijas, kā arī āda. Pacientiem ar cukura diabētu var rasties čūlaini procesi, kurus ir grūti ārstēt.
 • cilvēkiem ar ortopēdiskām slimībām. Ar šīm diagnozēm pēda bieži tiek pakļauta pārmērīgai iedarbībai, var būt grūti piemeklēt apavus, šī iemesla dēļ āda kļūst uzņēmīgu pret mikrotraumām un bojājumiem.
 • cilvēkiem ar varžacīm un tulznām. Medicīniskais pedikīrs ļauj saudzīgi un droši tās noņemt, noņemšana mājas apstākļos ne vienmēr dod rezultātus.
 • cilvēkiem ar ādas un nagu plāksnes sēnīšu infekcijām. Ārstnieciskā pedikīra speciālists palīdzēs tikt galā ar slimībām un sniegs ieteikumus ādas un nagu plāksnes kopšanai mājas apstākļos.

Kā tiek veikta medicīniskā pedikīra procedūra?

 1. Procedūra sākas ar vizuālu pēdas apskati un klienta aptauju. Ja ir problēma, speciālists noteikti noskaidros, kā tā radusies, tas palīdz piemeklēt rekomendācijas kopšanai pēc procedūras pabeigšanas.
 2. Tālāk speciālists uzklāj antiseptisku līdzekli un apstrādā kājas ar mīkstinošu līdzekli. Atšķirībā no kosmētiskā pedikīra, pēdas pirms procedūras netiek mitrinātas, bet gan mīkstinātas ar losjoniem vai krēmiem.
 3. Procedūras laikā mūsu speciālisti izmanto specializētu aprīkojumu – ierīci ar lielu skaitu dažādu uzgaļu, no kuriem katrs ir paredzēts darbam ar kādu konkrētu problēmu – varžacs noņemšanai, nagu plāksnes iztaisnošanai, ādas profilaktiskai apstrādei un citiem pieprasījumiem. Procesā netiek izmantotas knaibles, šķēres vai citi instrumenti, kas var savainot vai traumēt ādu. Visas procesā izmantotās iekārtas ir sterilas un pirms procedūras tiek īpaši apstrādātas.
 4. Pēc klienta vēlēšanās nagus var pārklāt ar laku.
 5. Pēc procedūras klientam tiek sniegti ieteikumi ādas kopšanai mājās, kā arī tiek ieteikti līdzekļi, kas palīdzēs saglabāt pēdas, pirkstus un nagu plāksnes tādā pašā stāvoklī kā pēc pedikīra.

Trīs biežiāk uzdotie jautājumi par medicīnisko pedikīru

Cik bieži ir jāveic medicīniskais pedikīrs?

Profilaksei pietiek ar speciālista apmeklējumu reizi mēnesī. Ja radīsies problēmas, piemēram, ieaudzis nags vai sēnīte, apmeklējumu biežumu noteiks speciālists.

Vai ārstnieciskais pedikīru ir nepieciešams veikt regulāri vai tikai tad, kad rodas problēmas?

Regulāra profilaktiskā apskate nepieciešama ikvienam, lai laikus pamanītu slimību pazīmes un novērstu to attīstību.

Kad medicīniskais pedikīrs ir bezjēdzīgs?

Nav jēgas doties uz pedikīru, ja situācija ir ļotiielaista: sēnīte ir skārusi visu nagu plāksni, uz pēdām ir izveidojušās čūlas vai strutojošas tulznas, pēda ir deformējusies. Šo problēmu gadījumā vispirms ir jāvēršas pie ķirurga un ortopēda.

Regulāri nāciet uz ārstniecisko pedikīru un jūs vienmēr varēsiet baudīt veselīgu un koptu pēdu ādu.

Pierakstīties

  Scroll to Top