Medicīnas centrs: Kāpēc ir labāk regulāri apmeklēt?

3 sistemātisku apmeklējumu priekšrocības.

Medicīnas centrs “Consilium Medicum” iesaka sastādīt ikgadēju ārstu apmeklējumu grafiku. Kā to veikt un kāpēc tas ir svarīgi – lasiet rakstā.

Ārsti iesaka izvairīties no situācijas, kad medicīnas centra apmeklējums kļūst par obligātu nepieciešamību. Daudzas veselības problēmas var novērst, tikai iekļaujiet speciālistu apmeklējumus savā dzīves grafikā. Mūsu pacienti to ir pārbaudījuši: ja jūs regulāri apmeklējat ārstus, lai uzraudzītu savu veselību, jūs tērējat daudz mazāk laika un naudas nekā cilvēki, kuri pie ārsta dodas ar akūtām sāpēm vai stāvokļa pasliktināšanos.

Kā plānot vizītes pie ārsta? 

To palīdzēs izdarīt terapeits pieaugušajiem un pediatrs bērniem. Ārsts jums uzdos jautājumus par jūsu veselību, ieteiks, kādi izmeklējumi jums regulāri jāveic, lai uzraudzītu jūsu veselību, un pie kādiem speciālistiem jums vajadzētu doties, lai to kontrolētu. Ārsts ņems vērā Jūsu vecumu, ģimenes vēsturi, dzīvesveidu un informāciju par Jūsu pašsajūtu. Pēc tam ārsts ieteiks, pie kādiem ārstiem un ar kādiem intervāliem doties pie viņa.

Pat ja jūtaties labi, ir ārsti, pie kuriem jāgriežas ik pēc sešiem mēnešiem. Sievietēm tas ir dzemdību ginekologs, vīriešiem – urologs. Reizi gadā sievietēm jāveic ginekoloģiskā ultrasonogrāfija. Ja jums ir hroniskas slimības, reizi pusgadā apmeklējiet specializētos ārstus. Ar kuņģa un zarnu trakta problēmām tas ir gastroenterologs, ar sirds un asinsvadu sistēmas slimībām – kardiologs, ar muskuļu un skeleta sistēmas problēmām – reimatologs, ar plaušām – pulmonologs. Plānojot savu gadu, ieplānojiet šīs vizītes iepriekš. Pievienojiet arī veselības pamatpārbaudes. Ja jums ir hroniskas slimības, terapeits ieteiks paplašinātu pārbaužu sarakstu un to biežumu.

Kādas ir šī grafika priekšrocības un kādas ir sistemātisku apmeklējumu priekšrocības?

Jūs kontrolējat savu veselību

Slimības nenotiek pēkšņi. Parasti analīzes, ultrasonogrāfija un citi izmeklējumi var parādīt novirzes, kas jau ir sākušās, bet vēl nav izpaudušās. Labs privātais ārsts palīdzēs jums ar tām tikt galā, viņš saskatīs problēmu, pat ja jums vēl nav simptomu. Jūs ietaupīsiet laiku, jo daudz vieglāk ir novērst problēmas nekā tās ārstēt.

Plānojat savu budžetu un netērējat pārāk daudz

Zinot savu speciālistu apmeklējumu grafiku gadu iepriekš, varat plānot šos izdevumus. Ja slimības uzliesmo, jums nākas neplānoti tērēt naudu ārsta apmeklējumiem un medikamentiem. Sekojot līdzi savai veselībai, jūs izvairīsieties no nevajadzīgiem izdevumiem. Piemēram, ir daudz labāk pierakstīties pie alergologa, pirms sāk ziedēt ziedi, nekā pavasarī pirkt dažādus antihistamīna līdzekļus un meklēt sev piemērotus.

Jūs paildzināt savu dzīvi un aizsargājiet savu veselību

Zinātnieki uzskata, ka cilvēki, kuri rūpējas par savu veselību un ievēro veselīgu dzīvesveidu, dzīvo vidēji par 10 gadiem ilgāk nekā tie, kuri to nedara. Veselības problēmas neļauj jums pienācīgi strādāt un dzīvot pilnvērtīgu un piepildītu dzīvi. Mūsu Consilium Medicum klīnika Rīgā ir gatava jums palīdzēt. Izstrādājiet plānu regulārām vizītēm pie ārsta, kontrolējiet savu veselību un priecājieties par katru dienu!

Pierakstīties

    Scroll to Top