Medicīnas centrs Consilium Medicum: Kā saglabāt veselību?

Kā palikt aktīviem un veseliem visu mūžu: privātais medicīnas centrs Consilium Medicum dalās ar saviem galvenajiem noslēpumiem.

Mūsu medicīnas centrs Consilium Medicum ir apkopojis 7 labākos ieteikumus tiem, kas vēlas nodzīvot līdz sirmam vecumam un saglabāt aktīvu dzīvesveidu.

Iekļaujiet fiziskās aktivitātes savā dienā

Jebkurš ārsts jums pateiks, ka cilvēkam ir nepieciešama kustība un saprātīga fiziskā slodze. Un nemaz nav nepieciešams iegādāties sporta zāles abonementu, skriet no rīta vai peldēties peldbaseinā. Pietiek vienkārši daudz kustēties – staigāt, kad vien iespējams, kāpt pa kāpnēm, nevis braukt ar liftu, pēc pamošanās veikt vienkāršus vingrinājumus. Jūsu ķermenis kļūs tonizēts, uzlabosies asinsrite un uzlabosies garastāvoklis.

Ēd pareizi

Ēdienreizēm jābūt pilnvērtīgām, sabalansētām un daudzveidīgām, iekļaujot olbaltumvielas, taukus un ogļhidrātus. Pārāk daudz ēst nedrīkst, ēdiet, līdz jūtaties viegli paēduši.  Atsakieties no ātrās ēdināšanas, cepta, trekna, ļoti sāļa ēdiena. Tas kaitē gremošanai un veicina strauju svara pieaugumu. Ja esat nolēmuši zaudēt svaru, nelietojiet diētas un izvairieties no nepamatotiem ierobežojumiem, īpaši gastrīta un citu kuņģa un zarnu trakta slimību gadījumā. Parasti pēc to atcelšanas svars atkal viegli atgriežas. Ja vēlaties zaudēt svaru – nevajag pārāk daudz ēst, bet vajag daudz kustēties, un ļoti drīz pamanīsiet rezultātu.

Trenējiet smadzenes un sekojiet līdzi savai garīgajai veselībai

Lai saglabātu veselību ilgus gadus, ir jārūpējas ne tikai par savu ķermeni, bet arī par smadzenēm. Novecošanās process to ietekmē tikpat būtiski kā ķermeni. Uzturiet prātu aktīvu – lasiet grāmatas, risiniet krustvārdu mīklas un saliekiet puzles. Psihoterapeits iesaka šo slodzi papildināt ar viegliem kardio vingrinājumiem. Tie veicina labu asinsriti, piesātina smadzeņu šūnas ar skābekli. Tiek saglabātas kognitīvās funkcijas, uzlabojas atmiņa un spēja apgūt jaunas prasmes.

Ievērojiet režīmu

Lai saglabātu veselību vēl ilgus gadus, ievērojiet miega un atpūtas režīmu. Ejiet gulēt ne vēlāk kā plkst. 23:00, guliet 7-8 stundas. Ja rodas bezmiegs, neirologs palīdzēs Jums izvēlēties medikamentus, kas palīdzēs stabilizēt miega režīmu.

Dzeriet pietiekami daudz ūdens

Noteikti ievērojiet dzeršanas režīmu. Tas palīdzēs uzlabot vielmaiņu, izvadīt toksīnus no organisma un apgādāt šūnas ar skābekli.

Atbrīvojieties no sliktiem ieradumiem

Smēķēšana, alkohols un citi ieradumi atņem vairākus laimīgas dzīves gadus. Atrodiet sevī spēku no tiem atteikties. Ja nevarat pārvarēt sliktos ieradumus saviem spēkiem, jums var palīdzēt psihiatri un psihologi, bet īpaši grūtos gadījumos – narkologs. Ja jums nepieciešama šāda palīdzība, sazinieties ar narkoloģisko centru. Mūsdienās ārsts-narkologs, kas nodarbojas ar atkarību ārstēšanu, spēj palīdzēt pat visgrūtākajos gadījumos, pateicoties mūsdienu metodēm un medicīnas attīstībai.

Skatieties nākotnē ar optimismu

Pozitīvi domājošu cilvēku nervu sistēma ir stabila un viņi dzīvo ilgāk. Ir konstatēts, ka viņiem retāk ir sirds problēmas. Šādi cilvēki retāk piedzīvo sirdslēkmes un depresiju, viņiem ir mazāka iespēja saslimt ar neiroloģiskām slimībām. Labs garastāvoklis pazemina stresa hormona kortizola līmeni. Tieši šī hormona kontrole pieaugušā vecumā ir tas, ko noteikti ieteiks endokrinologs. Labas emocijas no tikšanās ar draugiem, radiem, izbraukumiem uz sporta un kultūras pasākumiem palīdz samazināt kortizola līmeni. Noteikti iekļaujiet šādus plānus savā grafikā, vairāk smaidiet un priecājieties, lai pagarinātu laimīgu, ar labiem notikumiem piepildītu dzīvi.

Pierakstīties

    Scroll to Top