Переключатель языков

Заполнитель - пара к поиску

Верхний Слайдер

Pirmreiz Latvijā! „Uniklīnikā” jauns astmas diagnostikas un kontroles tests!

2-3 min. laikā iespējams diagnosticēt bronhiālo astmu vai notiekt tās aktivitāti!

Ja Jūs lietojat „hormonu" inhlatoru iespējams precīzi notiekt Jums individuāli nepieciešamo zāļu devu!

Izmeklēšana aizņem tikai dažas minūtes, nav saistīta ar invazīvām manipulācijām, t.i. nav saistīta ar nepatīkamām procedūrām. Testa rezultātus mēs iegūstam 2-3 minūšu laikā.

Metodes priekšrocība ir iespēja diagnosticēt bronhiālo astmu bērniem no 4 gadu vecuma, jo pielietojot citas metodes veiksmes gadījumā objektīvi precizēt astmas diagnozi var tikai no 6 gadu vecuma.

Metode ir nozīmīga:

  1. bronhiālās astmas tajā skaitā slēptas klīniski vēl neizpaudušās astmas diagnostikai, tajā skaitā arī „klepojošiem" bērniem,
  2. klepus cēloņu diagnostikai,
  3. inhalējamo kortikosteroīdu jeb „hormonu" devas precizēšanai.

Bronhiālā astma ir viena no izplatītākām hroniskām elpceļu slimībām pasaulē. Arī Latvijā līdz 5% no visiem iedzīvotājiem slimo ar bronhiālo astmu.

Vēsturiski par astmu radies priekšstats kā par smagu un neārstējamu slimību, kas lielākoties saglabājies kopš tiem laikiem, kad nebija pieejama efektīva ārstēšana. Astmas ārstēšana šobrīd balstās uz divām gavenām zāļu grupām – bronhu paplašinātājiem un pretiekaisuma līdzekļiem jeb glikokortikoīdiem.

Lietojot tikai bronhu paplašinošos inhalatorus iekaisuma aktivitāte elpceļos pakāpeniski pieaug un šie medikamenti palīdz arvien mazāk. Tieši inhalējamo glikokortikoīdu jeb tautas valodā „hormonu" parādīšanās nodrošināja lielus panākumus astmas ārstēšanā, nomācot alerģiskā iekaisuma aktivitāti un tādā veidā novēršot astmas simptomus, uzlabojot plaušu funkciju un mazinot atkarību no bronhu paplašinošiem medikamentiem.

Astmas slimniekiem, kuri agrāk uzliesmojumus bija spiesti ārstēt slimnīcā, iespējams panākt labu slimības kontroli, bez astmas lēkmēm, nakts pamošanās, fiziskās aktivitātes ierobežojumiem. Ir izpētīts, ka katrs gada laikā izlietotais inhalējamo kortikosteroīdu inhalators samazina risku nomirt astmas uzliesmojuma laikā aptuveni par 25%.

Pēc Globālām astmas ārstēšanas vadlīnijām (Global Initiative for Asthma) būtiski ir sasniegt stāvokli, kad pacientam nav astmas simptomu, nav traucēts naktsmiers, nav ierobežota ikdienas dzīve un fiziskā aktivitāte, panākot to bez būtiskām blaknēm no lietotiem medikamentiem. Svarīga ir precīza zāļu deva, kas pietiekama, lai nodrošinātu ārstniecisko efektu un novērstu iespējamos blakusefektus.

Svarīgākais faktors šajā aspektā ir iekaisuma aktivitātes novērtēšana. Šobrīd SMC „Uniklīnika" pieejama jauna alerģiskā iekaisuma aktivitātes kontroles metode, kuras būtība ir slāpekļa monoksīda (NO) noteikšana izelpas gaisā. Jo augstāk šīs gāzes koncentrācija, jo aktīvāks iekaisums, izteiktāki simptomi un nepieciešama intensīvāka ārstēšana.

Izmeklēšana tiek izdarīta ar jaunu starptautiski sertificētu aparatūru NIOX MINO.

Куки